Індія проти Пакистану: конфлікт наближається до війни
Усі новини
Індія проти Пакистану: конфлікт наближається до війни

Дві ядерні держави Індія та Пакистан опинилися на межі повномасштабного конфлікту після кривавого теракту 22 квітня в індійському Кашмірі. Група озброєних бойовиків напала на туристів, внаслідок чого загинули 26 людей, ще 17 отримали поранення. Подробиці розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".

Журналісти західних видань, писали про перестрілки між індійськими та пакистанськими військами по лінії розмежування в індійському штаті Кашмір. Індійці стверджують, що першими не стріляли. І відповіли на провокації пакистанців. Про жертви з обох боків не повідомляється. Загалом напруженою залишається ситуація на всьому кордоні між двома країнами. Сторони стягують війська. А Індія навіть провела морські навчання з носіями ракет. 

Спровокував чергове загострення у стосунках Індії та Пакистану теракт у Кашмірі. 22 квітня поблизу туристичного міста Пахалгам група ісламістів влаштувала стрілянину. Відповідальність взяла на себе маловідома організація “Фронт опору”. В уряді Пакистану заявили, що не мають з нею зв’язку і до теракту не причетні. Ісламабад навіть ініціював міжнародне розслідування інциденту та на позицію офіційного Делі це не вплинуло. Теракт відбувся саме в той момент, коли в Індії перебував з візитом віцепрезидент США Джей ді Венс. Тож для індійців цей ляпас став особливо болючим.

Прем’єр країни Наендра Моді публічно пообіцяв, що винні в загибелі людей будуть покарані. Через два дні поліція Кашміру назвала прізвища трьох основних підозрюваних. Двоє з них були громадянами Пакистану.

В якості відповіді Індія спочатку закрила сухопутне сполучення в основному пункті пропуску Атарі-Вагах. Це місце відоме завдяки унікальній церемонії підняття державних прапорів двох країн. В якій прикордонники Індії та Пакистану проводять своєрідне змагання - але не в стрільбі, а скоріше у виправці. Але значно сильнішим ударом стало рішення уряду Індії про припинення дії так званого водного договору. Потік до Пакистану води з річки Інд було перекрито. Як було вказано у поясненні – до того часу, поки Пакистан не вирішить проблему терористичних ісламістських організацій.   

Перекриття доступу до водних ресурсів у міжнародному праві сприймається, як абсолютний привід для війни. І про це одразу заявили в Ісламабаді. Пакистан отримує 80% води саме з Інду. Без неї зупиняться гідроелектростанції, а поля із посівами засохнуть. Країні загрожує темрява і голод. 

Уряд Пакистану випровадив з країни індійських дипломатів і почав приводити військо в повну бойову готовність. Що вже призвело до сутичок на кордоні.