Окупанти використовують китайську зброю: на Донеччині українські захисники захопили автомат Type 56-1
Усі новини
Окупанти використовують китайську зброю: на Донеччині українські захисники захопили автомат Type 56-1

Окупанти воюють автоматами з AliExpress – так українці жартують про трофейну зброю. Китайський автомат – це клон радянського АКМС. Його наші бійці захопили на Донеччині. У цієї розробки є свої плюси та мінуси – її вже випробували на полігоні. Наскільки вона ефективна під час бою і звідки взявся китайський автомат в окупантів – розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".

Окрім фурнітури у цього автомата відмінність – звичайно ієрогліфи, замість режимів вогню, до яких ми звикли. У руках оглядача зброї – китайський автомат Type 56–1. Ще нещодавно з нього російський окупант стріляв по наших військових поблизу Торецька. Тепер це трофей Сил оборони України. Зразок новий – чистий і змащений. 

"Фурнітуру тут ми вже змінили на цівку полімерну. Руків’я на макпул. Рідна цівка досить товста. Вона товстіша за стандартну для АКМС. Руків'я зроблене приблизно, як з тримача від китайської лопати дерев'яної. Така вона найдешевша зброя у світі", – сказав оглядач зброї Влад Калина.

Це копія радянського автомата Калашникова модернізованого зі складним прикладом – АКМС. Але є відмінності. Затвор виглядає більш грубо – зроблений з блискучого металу, схожого на нержавійку. На дуловому зрізі — жодної різьби, а мушка — не відкрита, як зазвичай. Також цівка – частина автомата, за яку тримаються, щоби стріляти - має спеціальне кріплення. Тому, комерційні комплектуючі не підійдуть без доопрацювання. Автомат має заводський автоматичний режим ведення вогню.

Вартість такого китайського автомата – від 70 до 200 доларів. Під час випробувань стало зрозуміло, що якість відповідає ціні. Вона вельми сумнівна. Вже після кількох пострілів поршень почав хитатися. А це означає, що можуть виникнути затримки при стрільбі, знижується точність, а в критичний момент автомат може не вистрілити взагалі. Та в Кремлі готові озброювати своїх вояків і такою зброєю, бо кращої немає. Запаси власних російських – “калашів” у ворога вичерпуються. Виробляти нові не встигають.

Наша розвідка має інформацію про те, що КНР постачає до росії порох і артилерію. Тож експерти не виключають, що і стрілецька зброя може їхати до росіян напряму з китайських складів або заводів. Але є також інші варіанти її потрапляння до російської армії. Так, наприклад, окупанти могли забрати її з арсеналів у Сирії, куди Пекін відправляв саме такі автомати в минулому – в часи правління Асада.