
Очільник Пентагону Піт Геґсетне проінформував Білий дім про ухвалене ним рішення зупинити поставки зброї для України – пишуть західні ЗМІ. Тож, президент США Дональд Трамп, ймовірно був здивований не менше за Володимира Зеленського. Геґсет нині є один із найскандальніших членів команди Трампа. То хто ж він і чому Трамп досі терпить його на чолі оборонного відомства США – розповіли наші журналісти на "Ми-Україна+".
Призначення телеведучого, давнього прибічника Дональда Трампа на одну з найвідповідальніших посад – очільника Пентагону - викликало неоднозначну реакцію у США. Адже Геґсет жодного дня не працював чиновником. Крім того його ім’я фігурувало в кількох скандалах. Видання The New Yorker і телеканал CNN звинувачували Геґсет в зловживанні алкоголем та домаганнях до жінок. Саме через це його нібито вигнали з органів управління двох некомерційних організацій ветеранів.
У звіті інформатора, отриманому виданням, стверджувалося, що під час керівництва однією з цих некомерційних правозахисних груп Геґсет неодноразово перебував у стані алкогольного сп'яніння на робочих заходах і зустрічах зі співробітниками. Також стверджувалося, що він сексуально домагався кількох співробітниць.
Після оприлюднення журналістами цієї інформації Геґсет заявив, що вже позбувся пристрасті до алкоголю, а звинувачення не змусять його відмовитися від боротьби за посаду очільника Пентагону. Впевненості йому додавала особиста підтримка Дональда Трампа, в якого Геґсет неодноразово брав інтерв’ю, ще працюючи на телеканалі “Fox News”. Їх поєднували несприйняття лібералізму та відданість ідеї “America first” – інтереси США на першому місці.
"Те, що відбувається в Україні, важливо. Але все це блякне порівняно зі злочинністю, яку я бачу на вулицях, з лібералізмом, який я бачу в своїй культурі, з інфляцією, яку я бачу у своїй кишені. Якість життя пересічних американців знизилася", – сказав міністр оборони США.
Так Геґсет коментував російсько-українську війну одразу ж після російського вторгнення. Вже після призначення Геґсет на посаду міністра оборони засідання у форматі Рамштайн більше не проходили під головуванням США. А під час саміту НАТО в Гаазі в червні очільник Пентагону вийшов з офісу Альянсу саме перед початком засідання Україна-НАТО.
Проте найбільше ставлення Геґсет до України проявилось не в демонстративних демаршах, а у призупиненні постачання військової допомоги Україні. Таке рішення Геґсет ухвалював за час своєї каденції вже тричі – в лютому, травні та минулого тижня. Найрезонанснішим стало останнє. Його піддали різкій критиці американські та європейські політики, а також провідні видання США.
Ще один скандал, що супроводжував Геґсет на посаді очільника Пентагону – "Signalgate". Наприкінці березня журналіста Джефрі Ґолдберга випадково додали до чату членів команди президента Сполучених Штатів у месенджері Signal. Тому журналіст став свідком обговорення чутливої інформації, зокрема, про удари по базах єменських хуситів. Згодом стало відомо, що був ще один чат, до якого долучили дружину Геґсет, його брата та адвоката. І в ньому також йшлося про питання держбезпеки США.
Своєю чергою Дональд Трамп назвав "Signalgate" фейковим скандалом і сказав, що нікого не звільнятиме.