Папа Франциск помер: понтифік, який молився за мир в Україні, покинув світ на 88-му році життя
Усі новини
Папа Франциск помер: понтифік, який молився за мир в Україні, покинув світ на 88-му році життя

Напередодні світ сколихнула трагічна новина. На 88-му році життя пішов з життя Папа Римський Франциск. Як Папа Римський Франциск змінив образ католицької церкви? Якими неоднозначними заявами й діями щодо війни в Україні відзначився? Про це розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".

Папа Римський Франциск став першим латиноамериканським лідером Римо-католицької церкви. За новаторський підхід його почали називати "Папою народу". Він прагнув допомогти українцям у досягненні миру. Та, разом з тим, – робив суперечливі заяви про розв’язану рф війну.

У червні 2015 року, коли в Україні вже тривала війна на сході, Папа Франциск вручив Путіну медальйон із зображенням ангела-миротворця. А наступного року єпископ Риму прийняв у себе російського депутата Павла Дорохіна, який прийшов на аудієнцію із медаллю "За повернення Криму". На прохання чиновника Франциск навіть почепив на себе "георгіївську стрічку".

У 2022-му році в День Незалежності України понтифік під час загальної аудієнції згадав у контексті війни загибель доньки одного з ідеологів "руського міра" Олександра Дугіна. А у 2023-му Франциск назвав російську молодь нащадками "великої росії". Проте згодом він заявив, що не мав на меті виправдовувати імперіалізм, а його слова були невдало сформульовані.

Він не раз проявляв підтримку нашої держави, і навіть говорив, що щовечора молиться українською мовою. У своїй книзі "Про небеса і про землю" Папа Франциск назвав Голодомор українського народу одним із найбільших голодоморів минулого століття. У 2020-му році понтифік провів аудієнцію для президента України та першої леді. І назвав Зеленського "Президентом миру".

Коли почалася повномасштабна війна, папа не просто підтримав Україну, а сам пішов до консульства росії у Ватикані просити припинити війну. Папа Франциск засудив різанину в Бучі та підняв український прапор. Він сприяв поверненню військовополонених захисників "Азовсталі" додому, надавав гуманітарну підтримку нашій державі та лікував українських дітей у ватиканській лікарні.

Третю річницю повномасштабної війни понтифік назвав болючою і ганебною для всього людства. Цієї неділі Єпископ Риму у своєму великодньому посланні згадував про "Україну, розтерзану війною" та висловлював сподівання на встановлення справедливого і стійкого миру в нашій країні.

А вже у Великодній понеділок світ сколихнула трагічна новина – Папа Римський Франциск відійшов у вічність. Йому було 88.