
Росіяни продовжують застосувати тактику ведення бойових дій на фронті на мотоциклах. Цю незвичну стратегію випробували, зокрема, на Покровському напрямку, де окупанти кинули в бій понад сто мотоциклів. Чому окупанти пересідають на свої чортопхайки та чи є протидія від таких атак – розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".
Не лише на бронетехніці, а й на мотоциклах росіяни пробують проривати нашу оборону. У соцмережах з'явилися кадри з Торецького напрямку – зграї двоколісних мчать вглиб прямо до наших позицій. Постійно маневрують, різко змінюють напрямок, щоби не потрапити під удар нашої артилерії та мінометів. Нова тактика економить ворогам і час. Адже раніше для того, щоби проскочити зону ураження піхота витрачала години, кажуть військові.
"Мотоцикл може бути ефективнішим, якщо треба дістатися швидше з пункту "А" у пункт "Б", а по тобі летить велика кількість дронів. Мотоцикл просто швидший за БТР. І в ньому знаходиться менше людей, ніж у БТР. І, коли його вразить дрон, загине одна-дві людини, а не чотири або вісім", – розповів майор, речник ОСУВ "Хортиця" Віктор Трегубов.
Росіяни бережуть свою важку техніку. Понад 22 тисячі одиниць бронемашин вони втратили від початку великої війни – підрахували у Forbs. Тепер окупантам доводиться часто перекидати особовий склад і доставляти боєкомплекти, спорядження та їжу з водою на мотоциклах – про це жаліються і самі окупанти.
Деякі мотоцикли виготовляють на заводах у росії. Частину закуповують у Китаї. Цей транспорт – цивільний, тому він не підпадає під західні санкції. Вони дешеві й можуть проїхати декілька десятків кілометрів. Цього достатньо, щоби виконати бойове завдання і повернутися назад.
"Росіяни застосовують свою тактику від малих груп від трьох до п'яти груп мотоциклістів до кількох десятків – 60-90. Відповідно, сам фронт застосування, ось ця ширина застосування складає близько 600 метрів, тобто, понад пів кілометра. Таку велику ділянку, де одночасно насуваються мотоцикли, тяжче контролювати", – сказав голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан.
Часто росіяни просто не вміють кермувати мотоциклами. Особливо під постійними обстрілами. А ще мототехніка залежить від погоди й дороги. Один дріт з шипами – і колеса пробиті. Однак росіяни поки не відмовляються від нової тактики штурму. І готуються до нових наступів. Росіяни намагаються і захистити свої мотоцикли від ударів, встановлюють захисні антидронові сітки, засоби РЕБ та димові шашки. Однак це не заважає нашим воїнам прицільно бити. Попри високу швидкість мотоцикл – легка ціль для українських FPV-дронів. А ще його можна вразити зі звичайної стрілецької зброї.