Похорони Франциска: кого запросять, де відбудеться церемонія і коли оберуть нового Папу Римського
Усі новини
Похорони Франциска: кого запросять, де відбудеться церемонія і коли оберуть нового Папу Римського

Площа Святого Петра у Ватикані 26 квітня стане місцем прощання з лідером мільйонів католиків – 266-м Папою Римським. Віддати останню шану понтифіку з’їдуться світові лідери. Подробиці розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся" на телеканалі "Ми-Україна+".

Президент США Дональд Трамп теж відвідає похорони. Для нього ця поїздка стане першим закордонним приїздом за час другої каденції. Підтвердив свій візит на похорон й президент Франції – Еммануель Макрон. Також до церемонії долучиться президент України Володимир Зеленський разом з Першою Леді.

Перший Папа за понад тисячу років не європейського походження, перший в історії церкви римський єпископ, обраний з-поміж єзуїтів та єдиний, хто взяв ім’я Франциск. Після майже 12 років на Святому Престолі, у Ватикані помер 266-й Папа Римський Франциск на другий день Великодня. Діагноз – інсульт з подальшою незворотною серцевою недостатністю. 

За понад століття – це перший випадок, коли покійного очільника ховають не у Ватикані. Папа вказав у заповіті, що хоче спочити у Римі, а саме у церкві Санта Марія Маджоре. Саме до цієї церкви Франциск навідувався більше сотні разів до і після закордонних відряджень. Ховатимуть Папу Франциска 26-го квітня. Труна в нього буде простою й дерев'яною – така була його остання воля. Прощатися з ним будуть у відкритій труні.

Папа Франциск висловлювався про війну в Україні. Називав Україну “мучинецькою”, закликав до миру, діалогу і просив молитися за всіх жертв війн. Разом з тим окремі його вислови звучали вельми неоднозначно. Так українці свого часу не змогли пробачити Папі вислів про те, що нібито саме Україна має "підняти білий прапор" і погодитися на мирні переговори з рф. А ще Папа критикував закон України про заборону діяльності релігійних організацій, пов’язаних з росією., бо думав, що це нібито забороняє людям молитися так, як вони звикли. 

За традиціями римо-католицької церкви після смерті очільника протягом 20 днів скликають “конклав”. Тобто зібрання кардиналів, які відповідають за вибір нового понтифіка. Теоретично Папою може бути обраний будь-який неодружений чоловік-католик, проте на практиці останні 700 років обирають лише кардиналів.

Якщо вибори пройшли успішно, то на площі Святого Петра у Ватикані з димаря Сикстинської капели подають "білий дим". Якщо нового очільника не обрали – чорний. Обраний кардинал приймає ім’я та з’являється на балконі собору з фразою “Маємо Папу”. Новий очільник римо-католицької церкви приймає нове папське ім’я. Як правило, на честь одного з попередників або зі святих.