
Росія залишилася без одного з найбільших арсеналів зброї, він вибухнув 22 квітня. Там зберігалися боєприпаси, якими окупанти атакували Україну. Арсенал знаходиться всього за 60 кілометрів від Москви і водночас за більш ніж півтисячі від українського кордону. Скільки боєприпасів втратила ворожа країна і скільки у них залишилося таких арсеналів – розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".
22 квітня на території Володимирської області рф вибухнув 51-й арсенал Головного ракетно-артилерійського управління. За даними Defense Express, руське ППО не відбила атаку, яка призвела до бавовни на болотах. Водночас у Міноборони рф стверджують, що пожежа сталась через порушення вимог безпеки під час робіт з вибуховими матеріалами.
Вибухова хвиля від детонацій була настільки потужною, що боєприпаси розлетілися по всій Володимирській області. Вони падали й у полі, і біля будинків, і на дороги. Російська влада закрила у регіоні всі підприємства, школи, частково перекрила магістралі та оголосила надзвичайний стан. На супутникових знімках видно, що вогонь охопив майже всю територію складів.
Варто зазначити, що 51-й арсенал на мінімальній відстані від Москви, і він під найбільшим захистом систем протиповітряної оборони. За словами експертів – підірвати його не просто. Він збудований таким чином, щоб не допустити детонації. Тому, ця ціль одна з найскладніших.
Одне з припущень аналітиків, що влучити в арсенал могли під час вивантаження вагонів із боєприпасами. Тоді можна пояснити такі масштаби вибухів. У міноборони рф ж заявили, причиною всьому – порушення вимог безпеки під час робіт із вибуховими матеріалами й це вже четвертий склад "ГРАУ", який більше не боєздатний. Тобто росія втратила ще один логістичний хаб, і таких великих арсеналів у Кремля залишилось небагато – щонайменше сім із них перебувають у зоні ураження України.
Удари по російських арсеналах вже змінили картину на полі бою. Через втрати боєприпасів – росіяни змушені зменшити інтенсивність вогню. Якщо раніше противник міг запустити більше 40 000 снарядів щодня, нині ця кількість зменшилася до 23 000.