Рік після обстрілу "Охматдиту": як лікарня відновлюється після ракетного удару
Усі новини
Рік після обстрілу

Сьогодні 8 липня 2025 року виповнюється рік з того дня, коли росіяни цілеспрямовано поцілили у Національну дитячу лікарню "Охматдит". У той день загинуло двоє людей – дитячий нефролог Світлана Лук'янчик та родич одного з пацієнтів. Через два дні також стало відомо про смерть хлопчика, який постраждав під час атаки і був у критичному стані. Подробиці зібрали наші журналісти на "Ми-Україна+".

У стресовому стані і травмовані медики лікарні у день вибуху кинулися розбирати завали зруйнованого корпусу токсикології. На допомогу тоді приїхали тисячі киян і волонтери. Привозили медикаменти, воду і їжу. Того дня світ побачив один із найболючіших днів війни для України і водночас чергову неймовірну згуртованість усіх українців.

Українці, бізнес та уряди інших країн у перші дні після російської атаки на Охматдиті задонатили на відбудову лікарні понад мільярд гривень. Український уряд спрямував із резервного фонду державного бюджету ще 100 мільйонів. Частково відновлювати роботу лікарня почала вже через тиждень після ракетного удару. Аби захистити будівлю від дощу і вітру, її законсервували – зробили першочергові протиаварійні роботи.

Після цього провели перший тендер на відбудову. Але результати довелось скасувати – через скандал. Підрядника звинуватили у спробі завищити вартість робіт. Після цього був ще один тендер. Виграла його вже інша фірма. А повноцінні будівельні роботи розпочались лише місяць тому.

"Демонтажні роботи і вже в деяких почалися монтажні всередині будівлі і також почалися підготовчі роботи і по деяким частинам монтажні роботи по фасаду. Пріоритетом для нас є відновлення повністю відділення трансплантації кісткового мозку. Чому? Тому що це єдине відділення 50% якого знаходиться в орендованих приміщеннях", – в.о. генерального директора Охматдиту Олександр Урін.

Ремонт зараз триває на шести поверхах сучасного корпусу. Адже саме сюди перевели більшість відділень із пошкоджених будівель. Попри ремонтні роботи  лікарня працює у звичайному режимі. Тут щодня приймають понад пів тисячі пацієнтів і проводять понад 40 операцій. 

"Це вимагає постійної комунікації як з будівельниками, так і з інженерними службами, так і з усіма фахівцями. Ми все заздалегідь плануємо. У нас декілька будівництв іде одночасно на території, узгоджуємо між всіма організаціями всі логістичні питання також. Зараз найближчими днями ми будемо закривати одні в'їзди на територію лікарні, відкривати інші. Зрозуміло, що це не зовсім зручно і звично для багатьох", – додав Урін.

Паралельно в Охматдиті планують розробляти документацію для ремонту інших корпусів. А от будівля токсикології, куди влучила російська ракета, відновленню не підлягає. Але вона є історичною пам’яткою, зносити яку не можна. Її хочуть перетворити на музей.

Внутрішні і зовнішні роботи в сучасному корпусі Охматдиту планують завершити до холодів. На них витратять 293 мільйони гривень.