Російські полонені: як загрбники ремонтують зруйновані ними ж будинки на Харківщині
Усі новини
Російські полонені: як загрбники ремонтують зруйновані ними ж будинки на Харківщині

Росіяни прийшли в Україну зі зброєю, однак тепер тримають у руках не автомати, а молотки та голки. Полонені окупанти відремонтували два будинки на Харківщині. Також вони працюють у колоніях – за це отримують навіть гроші. Військовополонені працюють лише за власним бажанням. Такі вимоги прописані у Женевській конвенції. Що роблять військовополонені, скільки отримують та куди можуть витратити гроші – розповіли наші журналісти на "Ми-Україна+".

Російські окупанти ремонтують дах будинку, який самі ж зруйнували у Ізюмі, що на Харківщині. Сюди прилетів артилерійський снаряд – власниця оселі довго жила у напівзруйнованому приміщенні. Полонені знімали потрощений шифер, замінили його на новий – і все під пильним наглядом бійців Третьої штурмової бригади.

"Це хоча б якийсь натяк на справедливість, просто на нормальну справедливість. Ви зруйнували – "Welcome" – відбудовуйте. З нашого боку це було бажання показати приклад, що так можна робити. Чекаємо на передачу цієї естафети від інших підрозділів", – сказав начальник відділу комунікацій 3-ї окремої штурмової бригади з позивним "Акробат".

Поки одні закінчують латати дах – інші розчищають подвір’я, щоби поставити новий паркан. Старий знесло вибуховою хвилею після прильоту російського боєприпасу. А ще окупанти відновлювали фасад будинку, щоби він бодай трішки виглядав, як до великої війни. Один із полонених зізнається – працювати тут більше подобається, ніж воювати.

Після всіх робіт окупантів відправили назад – до колонії. Згідно з Женевською конвенцією, полонених можна залучати до таких робіт. Якщо є добровільна згода. І вона є.

Окупанти ще виготовляють пакети, меблі та ялинкові прикраси. За це окупанти отримують гроші, які частково покривають державні витрати на їхнє утримання. Зароблені – також можуть витратити на додаткові товари особистої гігієни, конверти, ручки та продукти.

"Особи, придатні до праці, мають можливість виконувати оплачувану роботу шість днів на тиждень. Розмір винагороди визначено Женевською конвенцією та становить не менше чверті швейцарського франка за день. У квітні середній заробіток полонених становив від 1 500 до 2 000 грн", – сказав начальник Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Євген Горобець.

В українських колоніях росіяни живуть краще, ніж у своїх російських хатах. У них — триразове харчування, чистий одяг, медична допомога. Є бібліотеки, спортивні майданчики. Україна не порушує вимоги міжнародного гуманітарного права. Натомість ерефія катує наших українців, залишає без їжі та ліків. Після обміну кожного з них опитують правоохоронці. Всі свідчення документуються, щоби одного дня кожен поніс справедливе покарання за злочини.