
Вже 50 людей захворіли у столиці на гепатит А. Серед них – і дорослі, і діти. Більше половини госпіталізували. У Солом’янському районі, де й стався спалах, надзвичайну ситуацію не оголошували, але організували роботу мобільної лабораторії. Пройти обстеження можуть всі охочі. Подробиці розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".
Десятки людей чекають перші результати на гепатит та жартують між собою – мовляв, жодні хвороби їм вже не страшні, а лікарі проводять обстеження просто в бусі. Попри зростання кількості хворих, надзвичайну ситуацію в районі – не оголошено.
Медики у бісі проводять швидке обстеження всіх охочих. З самого ранку біля мобільної лабораторії збираються черги. Процедура проста: береться кров із пальця, після чого біоматеріал поміщають у спеціальну тест-касету. Результат з’являється вже за 15 хвилин. Одна смужка на тесті свідчить про відсутність вірусу, дві – про позитивний результат.
"Чому прийшли? Тому що в класі є хворі діти. І в школі, і кожен день зростає кількість дітей. Тому було побоювання, що ми в зоні ризику", – сказала мешканка Києву Світлана.
Медики пояснюють: гепатит А передається фекально-оральним шляхом, інкубаційний період може тривати до двох тижнів. Людина вже є носієм інфекції, навіть якщо симптоми ще не проявилися. Тому важливо виявити хворобу на ранній стадії, коли лікування є більш ефективним, а перебіг – легшим.
"Саме в цей період йде велике виділення збудника цього. І він є джерелом інфекції для всіх інших людей. І легше тоді і лікувати, бо на ранніх стадіях, воно в більш легкі форми протікає", – підкреслила заступниця директора "Київського лабораторного центру МОЗ" Наталія Гунченко.
Працювати з дітьми медикам найскладніше, адже вони бояться голок. Іноді лікарям доводиться заспокоювати малечу.
Фахівці наголошують: саме гепатит А, який наразі поширюється в Києві, не є смертельним за умови своєчасного діагностування та лікування. Серед симптомів, на які варто звернути увагу – загальна слабкість, підвищена температура тіла, втрата апетиту, нудота, блювання та жовтіння.
Для профілактики лікарі радять регулярно мити руки з милом, а також уникати вживання харчів сумнівного походження. Вакцина від гепатиту А – доступна. Її можна придбати в аптеках, а щеплення зробити у свого сімейного лікаря.