
"Дрононосці" – в Головному управлінні розвідки показали, як вони виглядають. Ця безпілотна морська техніка вже працює у Чорному морі, і доволі ефективно б’є там ворога. Україна нині створює, без перебільшення, флот майбутнього. Детальніше про сучасну війну дронів на морі розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".
Новий український дрон, мов примара, тихенько наближається до російської цілі, його намагаються знищити грізним комплексом ЗРК "Тор-м2", який може одночасно знайти та атакувати до чотирьох цілей. Але не цього разу. Дрон маневрений, тікає від зенітних ракет і влучає прямо в десантний катер окупантів. А далі дрон уражає і сам російський зенітний комплекс. Від удару полетіли іскри. Ймовірно, це була робота нової розробки ГУР – безпілотних дрононосців.
Морський комплекс має пускову установку, звідки вилітають чотири ударних безпілотники. Інший безекіпажний БПЛА може нести чотири коробки з FPV, які готові до запуску прямо з борту через систему супутникового інтернету "Starlink". Завдяки їм радіус бойової роботи суттєво збільшується.
Основні цілі для таких морських дрононосців – бази, де стоять кораблі та зберігаються паливо, військові об'єкти у глибокому тилу, інфраструктура противника, мости та порти. А ще дрононосці допоможуть захистити наших спецпризначенців, які проводять блискавичні операції у Чорному морі. Вони можуть нести й розвідувальні БПЛА, які прикриють, виявлять загрози і скоригують атаку на випередження.
Ворог теж намагається зліпити щось подібне. Вони навіть назву скопіювали. Наш дрон може нести кулемети, FPV, ПЗРК, РЕБ і торпеди, і все це вже перевірено в бойових умовах. А от дрононосець противника досі перебуває на стадії проєктування.
Російський "Катран" має дальність ходу 100-200 кілометрів принаймні так кажуть інженери. Якщо росіяни збираються використовувати цю платформу для прихованих атак по наземних цілях поблизу узбережжя, то теоретично такі морські дрони можуть становити загрозу навіть для Одеси, кажуть експерти. Однак у противника є одна величезна проблема, яка, скоріше за все, не дозволить "Катранам" ефективно працювати на таких відстанях – Росія не є космічною державою й у них немає навіть близького аналогу "Starlink".
Російські аналоги керуються через звичайний радіозв'язок. Через це вони можуть працювати лише на невеликій дистанції від оператора, бо сигнал не дістає далеко. Крім того, якщо поруч є система РЕБ, зв'язок легко заглушити або перервати.