Україна створила інноваційну зброю проти дронів: РЕБ-роботи та сіткомети вже на фронті
Усі новини
Україна створила інноваційну зброю проти дронів: РЕБ-роботи та сіткомети вже на фронті

Українські інженери продовжують створювати нові високотехнологічні рішення проти російських безпілотників. Перший віцепрем’єр-міністр та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров нещодавно заявив, що дрони майбутнього стануть ще небезпечнішими. Вже зараз на фронті використовуються унікальні бойові розробки – від керованих модулів з кулеметами до мобільних систем РЕБ. Подробиці розповіли наші журналісти на "Ми-Україна+".

У прицілі української розробки російський FPV-дрон. Розпізнати ціль допомагає штучний інтелект. Бойовий модуль "Хижак" спочатку пильно стежить за ворожим залізяччям, а в потрібний момент відкриває вогонь. Всього кілька пострілів із кулемета і дрон падає.

"Хижак" випускає боєприпаси радянського або зразка НАТО. Бойовий модуль обертається на всі триста шістдесят градусів. А ствол може підняти вгору майже вертикально – до 75 градусів. Ще одна важлива особливість – стабілізація платформи. Тобто вона залишається в горизонтальному положенні та не трясеться, навіть, коли їде. Тому, українська розробка, яку вже кодифікували у Міноборони, влучно стріляє прямо під час руху, без зупинок.

"З чим можна порівняти – це система у літаках fly-by-wire. Це система, яка допомагає пілоту не зробити помилок у пілотуванні, от система, яка є тут дозволяє в автоматичному режимі працювати й бути точним в ураженні. У такому випадку ми говоримо, що тут вже є оператор, який контролює процес бойового завдання", – сказав авіаційний експерт  Анатолій Храпчинський.

модуль хижак

Ще один робот на озброєнні ЗСУ – Berserk. Він не стріляє, а створює перешкоди на всіх діапазонах, які використовують дрони-камікадзе, бомбери та квадрокоптери. Робот–РЕБ запросто проїде 20 кілометрів. Може працювати до дванадцяти годин.

Ним управляють дистанційно. РЕБ–робот працює на лінії бойового зіткнення. Там, де небо постійно контролюють ворожі дрони – полюють за нашими бійцями. Особливо за тими, які йдуть пішки на позиції. У такі моменти РЕБ дуже важливі – вони їдуть поруч і глушать російські безпілотники.

"РЕБ–робот створює захисний купол, випромінюючи потужний хаотичний радіосигнал, який перешкоджає приймачу на дроні “чути” сигнал свого оператора. Він або падає, або оператор повертає його назад", – розповів CEO компанії, яка виготовляє розробку Ярослав Філімонов.

РЕБ-робот пройшов сотні годин розробки, випробувань та модернізації. І тепер виробники запустили його в серійне виробництво.

дрон берсерк

Одноразовий сіткомет MITLA – це розробка може зловити ворожий дрон на відстані до 30 метрів. Сіткомет важить усього 365 грамів. Це менше ніж магазин на 30 набоїв калібру 5.56х45. Він легко поміщається в підсумок, рюкзак або навіть кишеню бійця.

Для того щоб працювати сіткометом потрібно лише витягнути запобіжник, що знаходиться біля кнопки активації пристрою. Сітка розгортається миттєво – за 0.2 секунди з моменту вильоту з гільзи. Коштує сіткомет всього три з половиною тисячі гривень. До прикладу, за іноземний аналог доведеться віддати від 500 до 5000 доларів. Українську розробку вже тестують на полі бою.