В Україні закупили препарат для лікування променевої хвороби: що відомо
Усі новини
В Україні закупили препарат для лікування променевої хвороби: що відомо

В Україні закупили ліки від променевої хвороби. Вже 12 тисяч ін'єкцій є. Ось такі заголовки та повідомлення масово ширилися в українських медіа. Можна було б подумати, що виникла раптова потреба, про яку всі чомусь замовчують. Принаймні так писали у ЗМІ. Проте наші журналісти знайшли компанію, яка нібито закупила ці ліки.

Руйнування кісткового мозку та клітин крові, а ще анемія, інфекції та кровотечі. Саме такі симптоми у людей від радіаційного випромінювання. Втім в Україні знайшли спосіб, як лікувати наслідки від радіації. Така сенсаційна заява облетіла телеграм-канали та українські медіа. А почалося все з інформації ізраїльських ЗМІ. Там написали, що українська компанія вирішила закупляти інноваційний препарат, що запобігає радіаційному опроміненню.

Ізраїльська біотехнологічна фірма уклала угоду про допомогу Україні в розробці екстреного реагування на променеву хворобу. В медіа Ізраїлю написали, що українська компанія вже закупила 12 тисяч доз препарату. Оскільки ін’єкцію потрібно вводити двічі, то цієї кількості вистачить для шести тисяч людей. Цю інформацію підтвердили й в українській компанії. Втім засновник організації зауважив, що препарату фізично в Україні немає, оскільки потрібно ще отримати відповідні дозволи Міністерства охорони здоров'я та організувати логістику передачі препарату. Утім, це не єдині нюанси.

Закупити препарат українська компанія вирішила після атаки росіян по ЧАЕС 14 лютого. Засновник кріобанку Ярослав Ісаков зауважив, що ці кроки превентивні, адже загрози від радіації немає. Отже, зараз немає і потреби в ліках від променевої хвороби.

"Ніякої загрози для людей немає. Джерела радіації, ті радіоактивні матеріали, які укриваються цим укриттям вони не були пошкоджені, так що ніякої біганини по аптеках за радіоактивним йодом чи ще якоюсь дурницею, зовсім не треба", – додав директор Інституту клінічної радіології Національного наукового центру радіаційної медицини професор Анатолій Чумак.

Препарат, що лікує радіаційне опромінення, насамперед потрібен людям, які перебуватимуть безпосередньо в зоні радіації. Зокрема ДСНС, рятівники, військові. Втім не факт, що і ліквідатори радіаційної катастрофи, отримають променеву хворобу. Це підтверджує і досвід аварії на Чорнобильській АЕС у 1986-му році. В центрі радіаційної медицини зауважують, що тоді було кілька десятків ліквідаторів, які не отримали променеву хворобу. А серед тих, хто усував наслідки аварії на Фукусімській АЕС, не було зафіксовано жодного випадку.