Долар знову коливається: що впливає на курс валюти в Україні
Усі новини
Долар знову коливається: що впливає на курс валюти в Україні

В Україні знову спостерігається коливання курсу долара. Після періоду відносного здешевлення американська валюта почала дорожчати, а разом із нею й євро. За офіційним курсом Нацбанку, станом на сьогодні долар коштує 41,94 грн, а євро – 44,14 грн.

Однією з причин такої динаміки є сезонні чинники. Як пояснюють фінансові експерти, у кінці року значні бюджетні витрати збільшують обсяг гривні на ринку, що створює тиск на валютний курс. У січні, навпаки, гривня девальвує, але потім ситуація стабілізується.

Експерт з інвестицій Сергій Фурса наголошує, що курс євро також змінюється під впливом міжнародних валютних ринків. Якщо долар слабшає щодо євро, то відповідно європейська валюта зростає. Наразі середній курс продажу євро в обмінниках становить 44,35 грн, а купівлі – 43,80 грн.

На валютний ринок значний вплив мав високий попит на валюту у грудні, спричинений міжнародною допомогою. Значну частину цих коштів витрачали на імпорт, що змусило Національний банк збільшити продаж валюти на міжбанку до рекордних 5,3 мільярда доларів.

У січні попит на валюту також підтримують бюджетні витрати та бізнес-операції. Водночас у Нацбанку запевняють, що різких коливань гривні не очікується, а головна мета – утримати інфляцію на рівні 5%.

“Щодо ситуації у січні безумовно мали вплив на попит бюджетні видатки, бізнес, державні установи мали гривню, якою розпоряджалися і також використовували її для імпорту товарів і послуг, пропозиція була обмежена, сезонний чинник для січня, звичний для нас. Зараз ми спостерігаємо ситуацію, коли гривня ревальвує. Гривня буде коливатися в обидві сторони, не загрожуючи нашій важливій цілі - це повернення інфляції до 5%. 22.46”, – сказав заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

В основному, фінансисти радять українцям дотримуватися стратегії диверсифікації заощаджень – розподіляти кошти між гривнею, доларом, євро та цінними паперами.