
Відтепер автомобіль зможе самостійно, без втручання людини, приїхати за своїм власником – і це не фантастика. Водночас на вулицях їздив найвужчий у світі автомобіль шириною усього 50 сантиметрів – і це не вигадки. Про автомобільний світ та його актуальні новини – розповіли наші журналісти на "Ми-Україна+".
Нова епоха купівлі автомобілів розпочалася – відтепер продана нова машина може самостійно, без втручання людини, виїхати з заводу і приїхати під будинок власника, який замовив і оплатив цю машину. Принаймні, це вдалося новій Tesla Model Y, яка завдяки штучному інтелекту, камерам, сенсорам і GPS-трекеру самотужки виїхала з заводу Tesla, і подолавши 42 кілометри, так само автономно припаркувалася біля будинку власника. Маршрут проходив через автомагістраль і вулиці міста Остін, і протягом самостійної поїздки тривалістю 30 хвилин Tesla розвивала максимальну швидкість 116 кілометрів за годину. Автопілот машини впорався з усіма дорожніми ситуаціями, і неушкоджене авто стало першим у світі, яке прибуло до власника прямо з заводу без втручання людини.
Також, компанія Carlex перетворила і без того недешевий Mercedes Gelendawagen на унікальний "Гелік" для схиблених на полюванні аристократів. Його прикрасили карбованими візерунками на даху і панелях кузова, пошили крісла зі шкіри у середньовічному стилі, обробили деревом і стилізували усі найменші деталі, створивши з машини ілюзію старовинного кабінету мисливця. Брутальний позашляховик перетворився на єдиний у світі коштовний сейф для чотирьох дорогущих мисливських гвинтівок, бару з елітними напоями, масажні крісла, темна плетена шкіра, горіхове дерево. Цей Mercedes під назвою G-Falcon бере майже королівським рівнем вінтажної деталізації, мисливським люксом і ціною – персонально виконане під замовника авто обійдеться у 2 мільйони 660 тисяч доларів. І поки що знайшовся лише один такий замовник.
Водночас Nissan виводить на ринок новинку – Qashqai e-Power, потужнішу і дуже економічну версію свого кросовера. Півторалітровий турбодвигун живить генератор, який і приводить в рух електромотор – завдяки цьому номінальна потужність зросла до 205 кінських сил, а витрата пального зменшилася до 4,5 літрів на сто кілометрів. Крім того, завдяки електриці, такий Qashqai розганяється до сотні менше ніж за 8 секунд. Це практично спортивний результат – зі стартовою ціною приблизно 32 тисячі доларів.
Новинка від колись “смартфонного”, а тепер і глобально-автомобільного бренду Xiaomi – кросовер YU7 офіційно вийшов на усі ринки, встановивши абсолютний світовий рекорд: за перші три хвилини від старту продажів на нього надійшло 200 тисяч онлайн замовлень. Цей дуже ефектний електромобіль з потужністю 320 сил коштує усього 35 тисяч доларів. Є і спорт-версія на 690 коней з величезним запасом ходу у 835 кілометрів, усього на 10 тисяч дорожча. При цьому рівень матеріалів і виконання максимально якісні, а динаміка абсолютно не поступається кросоверам Порше і електромобілям Тесла – просто у два рази дешевша.
Наостанок про аавтодиваків з порушенням логіки, але на рівні рекордів – італієць Андреа Марацці представив свій витвір на фестивалі Pandindo, де щороку збираються шанувальники Panda. Фактично Андреа розрізав машину, викинув середину і зварив дві половинки, залишивши місце для двох крісел одне за одним, вузького керма і електромотора на задньому колесі.
В результаті вийшов рекордно вузький автомобіль шириною усього 50 сантиметрів з максимальною швидкістю усього 15 кілометрів за годину. Все оригінально, самобутньо і незвично – лишається одне запитання. Навіщо? І єдиний варіант, що спадає на думку – це отримати нагороду за те, що цей дивний автовитвір потрапить до Книги рекордів Гіннеса як найвужчий реально працюючий автомобіль на планеті.