Курс євро перевищив 49 гривень: що буде з цінами в Україні
Усі новини
Курс євро перевищив 49 гривень: що буде з цінами в Україні

Євро подолав позначку в 49 гривень і взяв курс на 50. Чому європейська валюта б'є історичні рекорди? Наскільки від цифр в обмінниках залежить життя українців? Що і наскільки подорожчає ще? І як власне можна загальмувати валютну колотнечу? Про це розповіли наші журналісти на "Ми-Україна+".

Долар показав найгірший початок року з 1973-го – про це пише видання The New York Times. За останні шість місяців валюта Сполучених Штатів ослабла більш ніж на 10%. Серед ключових причин – інфляційні ризики, рекордний держборг та нова тарифна політика Трампа. Тим часом в Україні євро б'є історичні рекорди. За одне євро доведеться віддати вже більше 49 гривень.

За словами економічного експерта Дмитра Круковеця, вплинула на здорожчання європейської валюти нестабільна ситуація в американській економіці. Поки євро зростає, долар слабшає через мита на практично всі товари, що імпортуються до США. На тлі цього інвестори почали більше довіряти європейському ринку.

Зміни вплинуть на українців. Ціни на товари з Європи зростуть. Це стосується авто, техніки, ліків, продуктів, одягу та взуття. Також доведеться віддавати більше за паливо. Через атаки рф на наші нафтозаводи, ми не можемо самі виробляти достатньо пального. Тому мусимо купувати його в Європі.

"Це таки додає додатковий поштовх до загальної інфляції, яка є в країні. А рівень інфляції вже достатньо високий – знаходиться на межі близько 16%. Навіть, з цього напрямку це буде додатковий тягар для наших споживачів", – сказав економіст, радник президента України з економічних питань 2019-2024 рр. Олег Устенко.

Українці дедалі активніше стежать за курсом валют. І дехто починає задумуватися щодо фінансової "подушки".

"Я думаю, ми будемо активніше працювати й в цілому ми такі адаптивні – це один із викликів чергових. Це не вплине так суттєво. Я постійно живу в цій динаміці, як підприємець. Якщо продаю за кордон, отримую більше гривень і відповідно українцям важче дозволити собі ціни, коли ми виїжджаємо і цінники ростуть", – сказала киянка Марія.

Після таких різких змін курсу валют – деякі українці не хочуть відкладати гроші – побоюються, що з часом за них можна буде купити значно менше. З такими думками погоджується й економічний експерт Дмитро Круковець. Він додає – вигідніше вкласти гроші в державні цінні папери. Так людина може не тільки заробити, але й допомогти армії. Адже гроші з бюджету, який поповнюється облігаціями, йдуть так само і на оборону. 

"Якщо купити долар і покласти під доларовий депозит під 2% і заплатити ще й з цього податки. З євро аналогічна ситуація – ще менший відсоток. ОВДП – це без податків, це гривня. Там дохідності 15% і не треба сплачувати податок на доходи, який зараз сумарно – 23%", – додав Круковець.

Однак скоріше за все – це тимчасовий зріст євро – додають експерти. І коли американська економіка стабілізується – курс не буде вражати українців такими цифрами. Це може статися вже у найближчі тижні.