Нагрівся салон автомобіля: як захистити автівку та техніку під час спеки
Усі новини
Нагрівся салон автомобіля: як захистити автівку та техніку під час спеки

Сонце – не зовсім дружнє до автомобіля природне явище. Як і дощ, сніг чи морози. Взагалі, машина не любить ані спеки, ані холоду, ані води. Тому доглядати за нею слід з урахуванням сезону - і тоді автомобіль виручатиме вас за будь-якої погоди. Як врятувати свою машинку від перегріву на сонці? Про це розповіли наші журналісти на "Ми-Україна+".

Сезонна спека ще попереду, а тому вам слід знати про кілька основних загроз для вашого авто під гарячими променями сонця. Превентивні процедури зменшують ризики: руйнування шин, перегріву і деградації пластику салону і навіть пошкодження лакофарбового покриття.

Якщо ви збираєтесь надовго залишити авто на сонці, зменшіть тиск у шинах, і залишіть буквально сантиметрові щілини у вікнах. Головна небезпека в цьому аспекті – перегріте повітря, що схильне до розширення, і відповідно до понаднормового збільшення тиску – і в шинах, і в салоні. Тому зменшивши тиск коліс на 2 десятих атмосфери, ви зменшите потенційний ризик деформації покришки.

Те ж нагріте повітря в зачиненому салоні може викликати пошкодження скла, особливо якщо воно з тріщинами - тому залишайте шпаринку для вентиляції. Крім того, сантиметр протягу здатен зменшити температуру нагріву салону на 10 градусів, а доведений факт в тому, що всередині машини, яка довго стоїть на сонці, температура може сягнути 70 градусів – і це значить, що треба звернути увагу на речі в салоні. Є безліч речей, які живуть у вашій машині. Але є список таких, яких кардинально не можна лишати в машині під час тривалої стоянки на сонці. До таких слід записати різні, але небезпечні на спеці предмети.

По-перше, окуляри, які можуть перетворити сонячне проміння на лазер і навіть підпалити салон – причому і звичайні, і водійські. Тому їх прибираємо точно – як і воду, особливо у скляних пляшках – це теж потенційний ефект лінзи. По-друге, усі аерозолі: медичні, косметику, дезодоранти, засоби догляду. Не нагрівати балон більш як 50 градусів – це засторога для всіх аерозолів через реальну небезпеку вибуху. І якщо рвоне побутовий балон – у найгіршому випадку потрібна буде чистка салону. Але якщо вибухне лак для волосся або автохімія – може виникнути реальна пожежа. По-третє: телефони, підзарядки і павербанки – також через можливу детонацію від перегріву. Пам’ятайте про головну небезпеку – розжарений пластик елементів салону, який на сонці 100% треба накривати – навіть не зовсім призначеними для цього предметами.

На випадок аномальної спеки лайфхак –використовуйте килимки і вбережіть авто від перегріву. Через поверхню, яка нагрівається максимально сильно, іде і перегрів, і токсичні випаровування. Гарячий пластик за температури понад 60 градусів випаровує шкідливі сполуки, які викликають алергію і мікроотруєння. Тому, якщо ви знаєте про можливу тривалу стоянку під сонцем – заздалегідь приготуйте сонцевідбивні матеріали – на щастя, мінімум, шторка коштує 120 гривень і абсолютно не займає місця в авто. І не забувайте про штатні засоби порятунку від сонця – користуйтеся шторками і козирками на вікнах. Так ви зменшите ще один ризик.

Насамкінець, не намагайтеся екстремально швидко охолодити авто, поливаючи його водою чи увімкнувши кондиціонер на повну. Охолодження розпеченої поверхні машини холодною водою – практично гарантує пошкодження. Скло, особливо панорамне, може дати тріщину, а на особливо вразливих місцях кузова може порушити цілісність лакофарбового покриття. А різке навантаження на кондиціонер може пошкодити його або дати збій в системах охолодження і змащування. Тому не поспішайте, провітріть салон, акуратно запустіть двигун і лише потім вмикайте кондиціонер і знімайте захист, яким ви реально продовжуєте життя машини.