Російські обстріли: як правильно обрати вогнегасник для квартири під час війни
Усі новини
Російські обстріли: як правильно обрати вогнегасник для квартири під час війни

В умовах постійних обстрілів українці дедалі частіше починають купають речі, які б у мирному житті навряд чи знадобились. До прикладу, навряд чи до повномасштабного вторгнення хтось замислювався про покупку вогнегасника. Рятувальники не один рік поспіль радили купувати додому первинні засоби пожежогасіння. Детальніше про всі нюанси при виборі вогнегасників, та про те, як ним користуватися – розповіли наші журналісти на "Ми-Україна+".

За даними рятувальників, в багатьох випадках, коли пожежники приїжджають на виклик, мешканці не мають вдома вогнегасника. Хоча у разі початкової стадії пожежі саме цей засіб може вас врятувати. Ринок пропонує чимало різновидів вогнегасників. З найсучасніших – автоматичні кулі, що спрацьовують від прямого контакту з вогнем. 

"Попри те, що в багатьох будинках є зараз система протипожежного гасіння, людина якщо знає, де в неї пожежний кран, якщо вона знає, що де як працює, то вона сама може загасити. То вогнегасник – це та незамінна річ, яка може зберегти ваше життя, а також ваше майно", – сказав речник ДСНС Павло Петров.

Щоб придбати таку річ, варто розуміти різновиди засобів пожежогасіння.

"Вогнегасники бувають різні. В першу чергу це порошкові, вуглекислотні, також вони бувають повітрянопінні. Але все ж таки ДСНС рекомендує використовувати саме вдома порошкові та вуглекислотні вогнегасники", – додав речник. 

В першому варіанті порошкова речовина розпилюється і припиняє доступ кисню до осередку горіння. Але такий вогнегасник спричиняє загазованість приміщення, у кімнаті стає важко дихати, тож цей фактор варто враховувати. У вуглекислотних вогнегасників теж є свої нюанси.

"Під тиском подається газ, який збиває вогонь і охолоджує поверхню. Але якщо ми будемо говорити про загоряння таких речей, як диван чи килим, то воно просто зіб’є вогонь, але не загасить його повністю", – сказав Петров.

Отож, вуглекислотний вогнегасник краще використовувати для гасіння електроприладів, а також речей, які краще не забруднювати. Порошковий – більш стандартний та універсальний. Ще один аспект при виборі – об’єм речовини. Він варіюється від 2 кг до 10 і навіть більше. Варто орієнтуватися саме на себе. Якщо ви можете підняти вогнегасник на 5 кілограмів і розумієте, що ви з ним можете добратися до того, чи іншого місця в будинку, де виникла пожежа, то все-таки краще брати мінімум 5-кілограмовий вогнегасник.

2-кілограмового вогнегасника вистачить на пожежу, що тільки-но здіймається. Розрахунок стандартної побутової пожежі: 1 кілограм речовини – на 10 квадратних метрів, охоплених вогнем. При виборі первинного засобу пожежогасіння власної квартири варто враховувати не лише об’єм гасячої речовини, а й сам корпус. До прикладу, 2-кілограмовий може бути важчий через товщину стінок.

Не менш важливо при виборі домашнього вогнегасника враховувати і його вартість. Якщо брати засіб об’ємом 5 кілограмів, то найбюджетнішим буде порошковий – від 500 гривень. Такий самий вуглекислотний коштуватиме щонайменше 1700 гривень. Термін придатності вогнегасника – 1 рік. Після того, як цей термін сплине, треба звернутися до спеціалізованого магазину, аби вам його наново заправили.

Незалежно від типу та об’єму вогнегасника, алгоритм роботи лишається незмінним. Єдине - вуглекислотний засіб подає гасячу речовину з дуже низькою температурою, тому краще братися за нього в рукавицях, або через рушник. Головне, аби ви в умовах стресу змогли виконати всі дії – під час використання треба направити його на очаг, де саме будемо гасити. Знімаємо чеку запобіжну, яка не дає працювати ручці, направляємо під кутом 45 градусів на вогонь, на відстані півтора-два метри від вогню, і натискаємо.

Розташовувати вогнегасник в квартирі слід у тих місцях, в яких ви його точно помітите. І так, що він не перешкоджав евакуації з приміщення. Можна вішати їх на висоту не вище півтора метра, аби не довелося тягнутися. Також треба розуміти пожежне навантаження місця, охопленого полум’ям. Найбільш небезпечним у цьому аспекті є кухня, а також місця скупчення електричних приладів. В будь-якому випадку, перш ніж починати гасити самотужки, варто викликати рятувальників.