Автоновини: Америка представила найпотужніший автомобіль в історії
Усі новини
Автоновини: Америка представила найпотужніший автомобіль в історії

Америка вивела на дороги найпотужніший автомобіль усіх часів і народів – понад 2 тисячі сил під капотом. Натомість у Європі збираються взагалі заборонити матеріал для створення спортивних автомобілів. Що взагалі відбувається в автомобільному світі? Про це розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".

Почнемо з абсолютного рекорду автомобільної потужності, причому винятково бензинової. Американська компанія Hennessey Performance створила найпотужніший в історії автомобіль під назвою Venom F5 Evolution.

Під цим карбоновим кузовом розташовано гігантський 6,6-літровий двигун з двома турбінами, його потужність 2030 кінських сил. Спеціальне мехатронне шасі перетравлює цю скажену тягу і видає розгін до сотні за дві секунди й максимальну швидкість у 507 кілометрів за годину. До речі, попередній Venom мав 1800 сил, і був трошки повільнішим, а ця версія входить в історію як найпотужніший автомобіль планети з двигуном внутрішнього згорання. Партія, звісно, буде обмеженою, адже вартість такого божевілля кінських сил – три мільйони доларів.

Любителі спортивного стилю в машинах можуть позбутися улюбленого декору – карбону. Деталі кузова, накладки, вихлопні системи і спортивні гальма, елементи аеродинаміки – саме ці вузли мають і технологічне, і естетичне значення для багатьох автовласників. Проте, Євросоюз визнав вуглеволокно небезпечним матеріалом: карбон не піддається вторинним переробкам, при його деградації виділяються токсичні мікроволокна, а у виробництві витрачається у 10-15 разів більше електроенергії, аніж у випадку з алюмінієм.

Заборона карбону з 2029 прописана в проєкті нової директиви ЄС, яка регулює розбирання та утилізацію транспортних засобів. Вона є першим у світі документом, де карбонове  вуглеволокно визнається шкідливим матеріалом. Тому для фанатів спортивного драйву або спортивного вигляду можуть настати складі "антикарбонові" часи.

А тепер про серійні автоновинки традиційного ринку. Volvo презентує нове покоління флагманської моделі S90. Усі версії потужністю від 250 до 450 кінських сил будуть гібридними, а топова навіть з повним приводом 4 на 4. Оновлений дизайн з діагональною решіткою радіатора, вузькі фари й повністю переформатований багажник – це тепер фішка Volvo. А в салоні більше екологічних матеріалів, технологічний мінімалізм у дизайні й покращений комфорт та шумоізоляція – усе на найвищому рівні, адже S90 позиціонується як переможець Audi A6 Mercedes E-Class, що при ціні від 59 тисяч доларів виглядає доволі реально.

Hyundai вивели на ринок пригодницький сімейний кросовер Palisade XRT Pro. Він отримав не просто посилений кузов і захисні панелі, але і водостійкі матеріали салону, посилений повний привод з міжколісними диференціалами, збільшений кліренс і електронні режими бездоріжжя. Під капотом працює чистий бензиновий V6 об’ємом 3,5 літра, який видає аж 287 сил потужності. До речі, в нових брутальних бамперах вмонтовано лебідки з тросами, а нижня частина моторного відсіку захищена сталевою плитою. Вартість його починається від 44 тисяч доларів, купити можна буде вже влітку.

Як ми і анонсували, перші зміни цін на вживані автомобілі в Америці офіційно підтверджені – у бік зростання.

За даними статистичної агенції Carfax, від початку тарифного удару від Дональда Трампа, вживані кросовери масового сегмента на ринку США зросли в середньому на 400 доларів, а на пікапи – на 250. Найбільше подорожчали родинні мінівени – одразу на 800 доларів за місяць. Причиною такого стрибка прайсів на авто з пробігом експерти назвали "зростаючу економічну невизначеність, яка мотивує багатьох покупців автомобілів". Тобто, вкладати гроші в автомобілі, навіть вживані, віднині можна розцінювати як економічну інвестицію.

Український ринок “беушних” американських авто також готується до подорожчання, але точна інформація про зростання ціни очікується у травні, після податкових звітів за квітень у Сполучених Штатах.