Чому тополиний пух викликає алергію та як захиститися: поради лікарів
Усі новини
Чому тополиний пух викликає алергію та як захиститися: поради лікарів

Сезон пуху, справжнє випробування для алергіків. Лікарі радять гуляти вранці або після дощу тоді пух вологий і майже не літає. Вікна краще тримати зачиненими. Що приховує цей пух – розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".

У період цвітіння тополі, українці масово скаржаться на симптоми алергії: сльозотечу, нежить, кашель і навіть напади задухи. Особливо складно доводиться мешканцям міст, де повітря насичене тополиним пухом, який, за словами лікарів, може бути лише частиною проблеми.

"Коли тополиний пух осідає на землі, він на собі збирає пилок інших рослин, і в цей період в нас є велика активна полінація лугових злакових трав, і коли формується цей клубок, розноситься вітром потрапляє до слизових носа, очей і саме цей пилок викликає алергічну реакцію", – сказала лікарка-алерголог Майа Руселевич.

Лікарі застерігають: якщо ви помітили у себе симптоми алергії, варто звернутися до спеціаліста. Сучасна медицина пропонує пройти аналіз крові, щоби визначити конкретний алерген. Далі може бути призначене специфічне лікування – поступове введення мікродоз алергену, яке дає змогу зменшити або повністю позбутися реакції в наступному сезоні.

"Пилок викликає запалення не тільки в носі, а й в бронхах – це запалення призводить до того, що ми не можемо нормально дихати й людина відчуває утруднене дихання, задишка, нестачу повітря і приступоподібний кашель, що людина потрапляє в стаціонар", – зазначає Руселевич.

Втім від тополі багато користі – це найефективніших дерев для очищення повітря: поглинає велику кількість вуглекислого газу та шкідливих речовин, виробляючи в кілька разів більше кисню, ніж інші дерева. До прикладу у Німеччині з тополиного пуху виготовляють екоподушки та ковдри. Одне дерево дає до 25 кг пуху якого достатньо для наповнення трьох ковдр. Матеріал за характеристиками не поступається бавовні чи синтепону, але дешевший у виробництві. Основна складність – ручне збирання пуху прямо з гілок.