Паркування у Києві: водії можуть отримати штраф – 5000 грн, якщо припаркуються на інвалідні місця
Усі новини
Паркування у Києві: водії можуть отримати штраф – 5000 грн, якщо припаркуються на інвалідні місця

Водії, які паркуються на місцях для людей з інвалідністю, невдовзі платитимуть втричі більше – понад 5 тисяч гривень штрафу. Натомість ті, хто самовільно організовує стоянки й збирає готівку, поки що залишаються безкарними, хоча відповідальність за “бізнес на асфальті” – кримінальна. Хто в Києві захоплює паркінги? Що робити, якщо перед вами – самозваний “паркувальник” з простягнутою рукою?  Про це розповіли наші журналісти на "Ми-Україна+".

Минулого тижня голову одного із районів Києва не впустили на комунальний паркінг, бо той, нібито, вже зайнятий. Господарі стоянки не представилися. Від камер почали ховатися і нервово комусь набирати в телефоні. Комунальна стоянка біля столичного ринку “Фермер” – заблокована. Невідомі особи контролюють в’їзд та беруть гроші. Документів, начебто, немає.

Голову Деснянської райдержадміністрації Максима Бахматова не впустили. Саме він зафіксував порушення. Ми приїхали з ним на місце за тиждень після інциденту – від самоуправства залишилась лише порожня будка та зірваний трос.

"Це мутна схема. Незаконна передача паркування у нічні паркування, розуміючи, що тисячі людей потребують нормальної системної парковки. Навпроти є організація, яка платить місту податки на 4 мільйони гривень, тут місто отримує 20 тисяч гривень на місяць, щось таке", – сказав голова Деснянської РДА Києва Максим Бахматов.

За словами адміністрації ринку – це вже не перша спроба зробити на цьому місці бізнес.

"Тут офіційно відведений паркувальний майданчик КП “Київтранспарксервісу”, вони надали цей майданчик трьом особам – це ТОВ “ПОБУТПАРК” в експлуатацію. Десь з кінця травня місяця вони почали натягувати металеві троси й повністю огороджувати увесь паркувальний майданчик", – розповіла заступниця голови правління АТ "Полюс" Руслана Галицька.

Юристи кажуть: організувати платне паркування можна, але лише з офіційними документами. Водії мають право вимагати:

  • договір оренди земельної ділянки;
  • дозвіл від міста або автодорожньої служби;
  • інформацію про суб’єкта господарювання.

"Приватна парковка може бути в місцях де дозволено місцевою адміністрацією – це може бути під автостоянку або під інші комерційну діяльність. Раніше до війни у нас був доступ до кадастрової карти й ти міг по точці на якій ти знаходишся дізнатися кому належить ця земельна ділянка, зараз такої можливості публічно немає", – сказав юрист Олег Джурбій

Але є і візуальні маркери, за якими легко розпізнати легальну стоянку:

  • вказаний тариф на паркування (за годину/день);
  • безготівкова оплата: QR, паркомат або мобільний додаток. Якщо вам пропонують оплатити готівкою охоронцю – це сигнал про порушення;
  • окремі місця для людей з інвалідністю та електрокарів;
  • чітка розмітка та знаки;

Якщо ви стали свідком незаконної стоянки юристи радять одразу викликати поліцію та фіксувати порушення. Адже “бізнес на асфальті” без жодного документа – це не дрібне порушення, а кримінальний злочин. За самовільне захоплення землі та незаконне збагачення законом передбачено до 7 років позбавлення волі або штраф із конфіскацією майна.