
Одещина та Миколаївщина опинилися у піщаній пастці. Через штормовий вітер над областями здійнялась пилова буря. Негода може спричинити негативні наслідки для регіонів та погано вплинути на здоров’я українців. Чим небезпечні ці бурі – розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".
У соціальних мережах поширюють відео, як на Миколаївщині дорогу наче накрило хмарою. Видимість обмежена, їхати автівкою майже неможливо. Ситуацію ускладнює ще й шквальний вітер. Після Миколаївщини пилова буря дісталась і до Одеської області. Місцеві мешканці стали скаржитись на стан повітря.
Є ризик, що штормовий вітер і пил можуть спричинити перебої у роботі комунальних служб та енергетичних компаній. Ще одна небезпека – у морі. Там теж штормить. Вітер здіймає високі хвилі. Вони можуть зірвати міни з якорів і викинути їх на узбережжя.
"Над акваторією Чорного моря утворилося поле зниженого тиску і відповідно були посилення вітру над південними регіонами, центральними і частково західними. І це спричинило те, що посилення вітру викликало пориви. Пориви в межах 15-20 м\с. Це перший рівень небезпечності", – зазначає синоптикиня Українського гідрометцентру Наталія Птуха.
Людям, які опинилися в зоні, де вирує пилова буря, лікарі радять використовувати засоби індивідуального захисту – маски або марлеві пов’язки. А ще краще, залишитися вдома і без зайвої потреби на вулицю не виходити. Особливо це стосується тих, хто має проблеми з дихальними шляхами або схильний до алергічних реакцій.
"Люди можуть задихатися, можуть загострюватися алергічні якісь реакції з боку дихальної системи. Тобто посилюється задишка, посилюється астматичний компонент. Він ще містить в собі й мікроорганізми. Тобто, це як додаткове джерело інфекції, яке може потрапити до організму людини через дихальні шляхи, через рот", – розповіла лікар-терапевт Євгенія Менжуліна.
Синоптики попереджають, що цього тижня погода в Україні погіршиться. Але вихід пилової бурі за межі південних областей наразі не прогнозується.