Росіяни атакують газову інфраструктуру України: які будуть тарифи на газ
Усі новини
Росіяни атакують газову інфраструктуру України: які будуть тарифи на газ

Окупанти продовжують атакувати критичну інфраструктуру України. Під ударом опинилися газові сховища на заході країни. Аби уникнути дефіциту, "Нафтогаз" планує закупити ще 100 мільйонів кубометрів імпортного газу на суму до 4 мільярдів гривень. Блакитне паливо має бути ввезений на територію України протягом лютого. Стартова ціна – 29 тисяч гривень за кубічний метр. Чи вистачить цього обсягу для потреб населення? І як це вплине на тарифи? Про це ми розібрались у ранковому шоу "Прокидайся!" на телеканалі "Ми-Україна+".

Вісім масштабних атак здійснила рф по українських газових об’єктах цього року. Пріоритетними цілями для ворога стали видобувні підприємства та вузли газотранспортної системи. Росіяни дочекались, коли в Україну прийдуть морози, і саме в цей момент спробували створити у нас дефіцит газу.

"Останній місяць росіяни змінили свою тактику, ракетами та дронами обстрілюють критичну інфраструктуру яка відповідає за газовидобуток Полтавські та Харківські регіони. Ми втрачаємо фактично щодня можливості додатково видобувати об’єм газу якого вистачило б для проходження зими", – сказав народний депутат України Сергій Нагорняк.

Експерти припускають, що удари по газовій інфраструктурі України є відповіддю Кремля на припинення транзиту російської нафти в країни Центральної Європи. “Другий газовий фронт” проти України готовий відкрити словацький прем’єр Роберт Фіцо. Він заявив, що планує зупинити транзит природного газу з Європи в Україну через Словаччину.  Це буде відповіддю на те, що наче Україна позбавила Фіцо можливості купувати російський газ.

"Ми маємо моральне право розглядати методи припинення закордонних постачань приблизно на 7,5 мільйонів кубометрів на добу в Україну. Ці іноземні постачання з Європи в Україну чинять ще більший тиск на ціну газу, яка вже перебуває на рекордному рівні", –  заявляв прем'єр-міністр Словаччини.

Поки що Фіцо не наважується виконати свої погрози. Україна отримує газ від європейських партнерів без перешкод. Про наслідки ворожих обстрілів наших газовидобувних підприємств – інформації немає, вона зі зрозумілих причин тримається в таємниці. Але точно відомо, що домогосподарства проблем через ті обстріли не матимуть. Їм постачається тільки газ українського походження. Його в Україні видобувають приблизно 18-20 мільярдів кубометрів на рік. І це втричі більше, ніж потрібно приватним споживачам. Для них навіть тарифи не зміняться. Залишаться на рівні 7,96 грн. за кубометр.

"Дефіциту в українських домівках газу не буде. Попри ракетні обстріли Україна додатково зараз імпортує газ для того аби ми пройшли зиму без відключень, як світла, так і газу. Тому наразі немає за що хвилюватися і будь-які маніпуляції з цього привиду вони безпідставні", – додав народний депутат України Сергій Нагорняк.

Для того, щоб проблем через нестачу газу не було і в підприємств, уряд планує до кінця березня закупити в Європі додаткові сто мільйонів кубометрів блакитного палива. На це витратять чотири мільярди гривень. Ціни на додаткові обсяги газу будуть вищими за звичайні. І ось це для підприємств є неприємною новиною.

"Це призведе до того що підприємства будуть платити більше за газ. А по друге вони скоріш за все не отримують газ в такому обсязі на який вони розраховували в лютому і можливо частково в березні місяці. Це скоротить обсяги виробництва, скорочення надходження до державного бюджету податків від цих підприємств", – зазначив експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев.

А ось зірвати в Україні паливний сезон росіянам точно не вдасться.  Завдяки теплій погоді Україна всю зиму використовувала газ ощадливо. Тож нині всі теплові станції працюють без збоїв.