Російські атаки: військовий інструктор розповів, як діяти під час обстрілів міста
Усі новини
Російські атаки: військовий інструктор розповів, як діяти під час обстрілів міста

Найбільш надійний спосіб вберегтися від ворожих атак - це укриття. Але що робити, коли вони застали вас дорогою на роботу чи, скажімо, у супермаркеті? Наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+" поспілкувалися з інструктором з військової підготовки для цивільного населення Денисом Юхненко.

Загалом кількість ракетних атак зросла. Це підтверджують в ООН. За їх даними, з початку року в Україні через розвʼязану росією війну загинули 413 цивільних осіб. Понад дві тисячі поранені. А у перші три місяці цього року кількість жертв зросла на 30% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Інструктор з військової підготовки для цивільного населення Денис Юхненко на початку війни обороняв Київщину, а потім долучився до лав Третьої штурмової бригади. Тож він розповів як діяти, коли чуєте вибухи на вулиці.

Вже напевно всі знають як варто діяти під час тривоги вдома. У квартирі найкраще ховатися в санвузлі – це приміщення без вікон, зазвичай розташоване в середині будинку, тож стіни забезпечують додатковий захист. Ще один варіант – коридор. Особливо, якщо він подалі від вікон і ближче до несучих конструкцій.

За словами експертів, С-400 долітає до столиці до 3-х хвилин. Менше часу треба ворожій протикорабельній ракеті Онікс, яка може влучити з тимчасово окупованого Криму по Одещині. Тож за словами фахівців, як тільки почули тривогу треба діяти негайно. Головне за словами інструктора – якнайшвидше опинитися нижче рівня землі або знайти імпровізоване укриття. У парку це може бути бетонне перекриття на алеї.

"В парку потрібно знаходити місце, якщо ви вже чуєте, що щось летить, бачите може десь є пагорб, обернутися, може десь є яма. Якщо такого не має, то треба з холодною головою реагувати й шукати прикриття. Під доріжку ми можемо залягти й скорегувати свої дії далі. Впродовж бетону, щоб більше половини боку було закрито, ніжки "ховаємо всередину", щоб ми захищали свої артерії, обличчям донизу і руки на голову ми кладемо й закриваємо шию", – розповів Юхненко.

Щоб вберегти барабанні перетинки та зменшити ризик отримання контузії від ударної хвилі, рот варто тримати відкритим, а очі навпаки мають бути заплющеними, щоб в них нічого не потрапило.

"Після першого прильоту, краще ще зачекати, якщо тихо, то можна підняти голову, подивитися, можливо є краще безпечніше місце, якщо це місце в наявній відстані й ви можете туди перебігти перебіжками то краще добігти до того місця", – додав інструктор.

Якщо небезпека застала вас під час шопінгу, то Денис радиться не ховатися в момент обстрілу у супермаркеті.

"Це не є приміщення безпечним, воно геть не безпечне, воно з металу і тут нема стінок, нема цеглин ніяких, нічого нема такого, щоб було безпечно. Ми повинні відходити подалі від вікон від стекла, бо скло може порізати вас більше", – підкреслив військовий.

Якщо ви перебуваєте в автомобілі й почули вибух позаду — слід тиснути на газ і їхати в протилежний бік. Якщо обстріл масований – краще залишити авто й шукати укриття вздовж дороги. Лягайте в заглиблення, намагайтеся прикривати тіло. Ховатися під авто не рекомендується: через бензин або газ воно може спалахнути.

Найімовірніше ворожа атака може застати вас на вулиці. В такому разі Денис радить якомога скоріше знайти підземний перехід та відійти від будинків з великими вікнами та скляними зупинками. Якщо поруч немає підземних переходів, тоді краще шукати найближчі будинки з підвалом чи підземний паркінг. А також слід запамʼятати – не панікувати та бути як якомога далі від скла.