Смерті дітей від анестезії: як правильно обрати лікарів та на що слід звертати увагу
Усі новини
Смерті дітей від анестезії: як правильно обрати лікарів та на що слід звертати увагу

Звичайний похід до дантиста закінчився для всієї київської родини трагедією. В кріслі стоматолога померла семирічна дитина. Поліцейські зʼясовують деталі, а клініка тим часом відсторонила дантиста від роботи. Про це розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".

Експерти пояснюють: застосовувати  наркоз під час лікування зубів – це не крайня потреба, а звичайний комфорт для дантистів під час лікування. Буцімто, дитина засинає та не спричиняє фахівцям, так би мовити, незручностей. А ще справа може бути в грошах.

"Батькам одразу в більшості клінік кажуть, ну все ваша дитина не дає лікувати, ми нічого зробити не можемо і це дуже зручно для лікаря бо, "будь ласка, ми вам робимо ось таку процедуру, а ви сидите на дивані" для лікаря, мінус пів години, а то і більше часу. Батькам пропонують лікування під наркозом бо це ще більш прибутково для клініки", – сказала головний лікар дитячої стоматології Анна Крилова.

Анна лікує дітей понад 20 років і часто використовує місцеву анестезію. Впевнена до дітей потрібен спеціальний підхід. Утім, анестезіологи мають іншу думку. Кажуть: в деяких випадках без наркозу обійтися неможливо. Однак до введення препарату слід ретельно підготуватись, в першу чергу – це обов’язок батьків.

"Об'єм обстеження назначає анестезіолог, а керується він наявними настановами МОЗ. Загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові і навіть можливо коагулограма і якісь обстеження супутніх спеціалістів. Батьки проводять тест їм показують, що в них нема алергії на якийсь із компонентів, проте під час проведення тесту в нас і стається дестабілізації, перше знайомство нашого організму з алергеном. І коли вони приходять на лікування до стоматолога їм вводять той самий препарат і розвивається бурхлива реакція у вигляді анафілактичного шоку", – сказав дитячий анестезіолог Сергій Єгоров.

Фахівці запевняють: проведення анестезії має постійно моніторитись спеціалістом. Під час маніпуляцій фахівець стежить за артеріальним тиском, частотою серцевих скорочень, обміном тиску та частотою дихання. Однак не завжди все може піти за планом. Професійний анестезіолог має чіткий алгоритм дій при ускладненні, та має реанімаційні прилади, щоб стабілізувати пацієнта. Введення анестезії також проводиться за критеріями пацієнта: вік, стать та специфіка організму.

На жаль, це не перший випадок в країні, де на кріслі стоматолога помирали люди. Два роки тому у Львові після видалення молочних зубів помер 5-ти річний хлопчик. Поліцейські встановили, що лікарка не мала належної кваліфікації для роботи, та підробила документи.

В Тернополі мама привела однорічного сина, щоб полікувати карієс. Однак під час наркозу в дитини упав тиск та її госпіталізували до реанімації. Там хлопчик помер. Згодом встановили, що в дитини було запалення в організмі. Лікар отримав підозру та був відсторонений від роботи.

Юристи пояснюють: бланки, що дають підписувати, часто складені професійно. Отже, більшість батьків, які привели дитину на лікування не усвідомлюють, що підписують, адже хочуть як скоріше вилікувати дитину.

"Батьки нервують, дитина плаче, і лікар швиденько дає ці папери підписувати не звертаючи особливу увагу батьків на якісь деталі. Дуже часто вживається інформація про те, що лікар не може гарантувати позитивний результат або він не може нести відповідальність за певного роду наслідки", – розповіла юрист медичного права Дар'я Єрьоменко.

Юристи радять, щоб перестрахувати себе слід перевірити клініку у відкритих реєстрах щодо відсутності судових проваджень. А також звертати увагу на сертифікати та відгуки в мережі.