Ціни на ремонт в Україні злетіли: чому українці витрачають мільйони
Усі новини
Ціни на ремонт в Україні злетіли: чому українці витрачають мільйони

Чому ремонт так подорожчав від початку повномасштабного вторгнення, які роботи майстрів нині ледь не на ціну золота та на чому можна заощадити, аби не залишитися у “мармурових” стінах, але з пустими кишенями – розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".

Тисяча за тисячею Анастасія рахує скільки довелося віддати на ремонт у власній квартирі. Кожну витрату записувала у блокноті протягом 2-х років. Стяжка – 20 тисяч, тільки за матеріали, і за роботу 12 тисяч. Житло купила у новобудові за два дні до повномасштабного вторгнення. Вже у 2023-му розпочала ремонт. 

За це віддала понад 200 тисяч гривень. Чимало вклала у стелю – 60 тисяч, натяжна у кожній кімнаті, хоча спочатку нарахували вдвічі менше. Вирішила заощадити дівчина на плитці. За неї сплатила 100 тисяч разом з робою майстрів, однак вже згодом пошкодувала про це рішення.

"Я помітила, що плитка бракована і я це помітила коли майстер її вже поклав. Он там дві плиточки вони різні бачите одна більш матова, одна більш глянцева. ну і відповідно та що більш матова її важче мити", – розповіла мешканка Ірпеня Анастасія Карташева.

Понад 700 гривень за упаковку стільки нині коштує схожа плитка з керамограніту в будівельних магазинах. А от найдешевший кахель стартує від 200. Експерти кажуть, крім самого матеріалу, робота пліткаря є однієї з найдорожчих у будівельній сфері. Все через ризики пошкодити матеріал та обсяг роботи. За роботу платять стільки ж, як за матеріали.

"Це про лінії чіткі про фугування плитки. На сьогодні ми використовуємо епоксидні фуги двокомпонентні фуги, герметики різні. Він на себе бере величезний ризик того, що плитка може банально склотися піти по ній тріщина", – сказав будівельний блогер Андрій Леснік.

Чимало грошей витрачають на сантехніку. Середня вартість унітаза – від 5 тисяч гривень. Акрилова ванна близько 15-ти тисяч, така ж ціна і душової кабіни. Загалом ремонт Анастасії обійшовся у майже 800 тисяч гривень, хоча вона шукала лазівки, як заощадити. 

Ціни зросли від початку великої війни, адже в Україну привозять будматеріали з-за кордону. Все через те що більшість підприємств з виробництва будівельних матеріалів – окуповані. Частина зруйнована, як от цементний завод в Балаклії.

"Багато родовищ гіпсових які знаходяться на східній Україні – втрачені, заводи по виробництву утеплювачів в тому числі мінеральної вати, вони знаходяться в районі Харкова, вони припинили свою діяльність", – віцепрезидент торгово-промислової палати України Ростислав Коробка.

Найдорожче у ремонті обійдеться малярка, встановлення кухні, стелі, плінтусів та дверей усе залежить від матеріалів та обсягу роботи. Коли майстри озвучують повну вартість своїх робіт, треба памʼятати — вона може зрости на 5%. Все через можливі додаткові витрати та ускладнення робіт.

"Обирайте звичайні плінтуси й обирайте двері з листвою, ось на цих елементах тільки можна заощадити ну 50 тисяч гривень як мінімум, а навіть і більше на самій роботі мається на увазі. Далі стіни – чим більше декорів, чим більше панелей, чим більше декорацій. Фарбуйте просто стіни, розбавляти все меблями цікавими й все", – сказав Леснік.

Анастасія яка попереду купуватиме меблі у квартиру радить це робити у малих українських виробників, адже так дешевше. А також планувати усі покупки наперед.