
Хартійка “Рівер” поділилася історією як дрон став очима і руками, а звичайне дерево - щитом, який уберіг життя нашого бійця. Вісім годин тривала операція з порятунку побратима за допомогою дрона. Військового поранило уламками після скиду з ворожого дрона і весь час за ним полював російський БпЛА. Як бригада НГУ “Хартія” використовує дрони не тільки для бою, а й для порятунку своїх – розповіли наші журналісти на "Ми-Україна+".
Бригада показала відео на якому бійця рятує не евакуація з екіпажем, а керований наземний дрон. Пораненого військового на позиції побачили оператори БПЛА підрозділу К-2 і одразу відправили за ним наземний робот з причепом. Дрон дістався до точки, куди нашим військовим було б потрапити ризиковано. Пораненого довезли та передали медикам. Таких спецоперацій К-2 провели 4 за 4 дні. І всі вони стали фактично єдиним шансом на життя для поранених бійців.
Інший приклад – на Харківському напрямку під час бою одночасно працювала велика кількість роботів. У бій рушили лише наземні та безпілотні системи – ними хлопці управляли дистанційно.
"Ми використовуємо наземні системи там, де ми не можемо підвергнути солдата великому ризику, бо він буде або поранений, або загине. Краще замінити роботом., а солдата утримувати в задачах, в яких він буде найдоцільнішим", – сказав начальник штабу бригади "Хартія" Максим Голубок.
Коли окупант переважає в людській силі та відправляє своїх на “м’ясні штурми”, отримати перевагу нашим бійцям допомагають саме технологічні рішення, кажуть бійці. І такі операції приклад – “неприємного сюрпризу” для ворога. На цьому військові зупинятися не збираються і створюють все новіші і небезпечні розробки для наступних місій. Підтримкою стає і бізнес. Наприклад, одна з нафтогазовидобувних компаній України на своїх АЗС ще у лютому 2025 року відкрила збір на 100 мільйонів гривень для бійців “Хартії”.
"Кожна гривня з придбаного пального, дизелю, хот-догу, чашки кави, товари позначені цінниками – все це йде на потреби 2-го корпусу "Хартії". На сьогодні ми вже зібрали 50 мільйонів гривень. Вже пройшли половину шляху", – підкреслив в.о. директора ПАТ “Укрнафта” Юрій Ткачук.
Долучитися до благодійності може кожен відвідувач заправних станцій в будь-якій області. Більше мільйона водіїв вже доєднались до "Енергійного збору". Це понад чотири мільйони чеків.
"Треба заїхати на заправку, заправитися пальним "А95 Energy" або дизельним пальним, також випити чашку кави або придбати товари позначені червоними цінниками, і кожна гривня від придбаних товарів чи пального піде на допомогу", – додав Ткачук.
Компанія вже передала 14 пікапів в межах акції. Найближчим часом на фронт поїдуть дрони, прилади зв’язку та спорядження.