Масове отруєння шаурмою на Вінниччині: як можна покарати власників кіосків
Усі новини
Масове отруєння шаурмою на Вінниччині: як можна покарати власників кіосків

На Вінниччині щонайменше 29 людей, серед яких них 10 дітей – потрапили до лікарні. Все після того, як з’їли шаурму у місцевому кіоску. Серед симптомів – висока температура, сильна інтоксикація. Вердикт лікарів – харчова токсикоінфекція. Заклад не допустив перевірку інспекторів і його роботу призупинили. Чим закінчилася історія та чи змогли ми знайти заклад в столиці, де можна з’їсти безпечну шаурму? Про це розповіли наші журналісти на "Ми-Україна+".

Кіоск на центральному автовокзалі й можна тільки уявити, скільки там за день проходить людей. Але драматизму цій ситуації додає той факт, що власник кіоску за кордоном, і інспекцію для перевірки він не пустив. Враховуючи, що на дворі літо і спека. І таких історій може бути море. Попередня причина отруєння – зіпсований майонез. Утім, не лише це могло призвести до таких наслідків.

"Всі продукти зберігалися без холодильника, і з води – одна баклажка на п'ять літрів була, централізованої води там немає", – розповіла мати постраждалого хлопця Людмила.

Та чи дійсно все так – дізнатися не вдалось. Адже інспекцію – власник не допустив до перевірки. Кіоск опечатали – він не працює. А бізнесмену загрожує штраф 56 тисяч гривень. Подібні історії, тим більш улітку – непоодинокі.

Перше на що потрібно звернути увагу, якщо ви отруїлись та плануєте отримати компенсації –  можливу відсутність документів на м’ясо – єдиний, але важливий, недолік закладу. Адже лише так клієнт може перевірити чи дотримані вимоги зберігання та використання продуктів. Втім документація – не єдине, на що слід звертати увагу при покупці шаурми, кажуть експерти.

Клієнт може зафіксувати й інші порушення на фото чи відео. А потім – звернутися до Держпродспоживслужби, кажуть фахівці. Якщо ж людина отруїлася шаурмою, то слід зібрати всі докази – чеки, квитанції, покази свідків – звернутися до Держпродспоживслужби та висунути претензію продавцеві.

"Треба висловити вимогу про відшкодування витрат на лікування. У випадку, якщо мирним шляхом регулювати нам це не вдається, надалі ми звертаємось до суду з позовом про відшкодування витрат", – додала юристка Селіна Панчєва.

Постраждалий може розраховувати на компенсацію лікування, моральної шкоди, судові витрати та втрачений заробіток у випадку лікарняного. Розмір компенсації – визначається судом.