
У соцмережах тренд на вживання біодобавок. Щодня користувачі публікують відео з десятками "диво-баночок" і жменями пігулок, які нібито зцілюють від усіх хвороб. Чи варто сліпо вірити рекламі? Що кажуть лікарі? Чи дійсно вони мають унікальні властивості? Про це розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".
З них починають ранок, насичують ними організм, "лікують" хвороби і худнуть. Тренд харчових добавок шириться світом. Користувачі і виробники щодня викладають купу відео у мережу й заохочують їх купувати. Їх приймають у капсулах, п'ють як гель, коктейлі і додають у воду. Утім лікарі застерігають – надмірне споживання харчових добавок може перенаситити організм.
“Є дійсно корисні біодобавки, які допомагають в тих чи інших ситуаціях, але є біодобавки, які, навпаки, можуть нашкодити організму. Багато людей не знають про стан свого здоров'я, на жаль, і мають хронічні захворювання. В тому числі – це захворювання нирок, це захворювання серцево-судинні і на це дуже сильно впливає приймання таких препаратів, захворювання кишково-шлункового тракту теж можуть бути протипоказом”, – сказала сімейний лікар, терапевт Марія Вітковська.
До того ж продаж харчових добавок не контролюються на ринку. Їх дуже багато. У цьому продукті, наприклад, як запевняють виробники – основна речовина та натуральні мінерали. Водночас експерти запевняють – більшість таких добавок мають у своєму складі однакову групу хімічних елементів.
"Я не бачу жодного сенсу, щоб купувати ці добавки, вживати їх регулярно. Їх дуже часто рекламують, як якісь корисні мікроелементи, які додаються до води, це, м'яко кажучи, взагалі неправда, річ у тому, що кальцій, магній, натрій це взагалі на голову не налізає, всі ці елементи, вони не є мікроелементами. Вони давно відомі, давно вивчені й нічого нового екзотичного відбуватися там не може", – прокоментував хімік-токсиколог Володимир Саркісян.
Ще одна спільна властивість – такі препарати роблять воду лужною, тобто із підвищеним вмістом кисню. І це не є корисним для всіх, застерігають фахівці. Тож лікарі радять не вірити сліпо рекламі й керуватися здоровим глуздом. "Диво-пігулок" від усіх хвороб – у світі ще не знайдено.
Тож перед покупкою "БАДІВ" – фахівці рекомендують проконсультуватися з лікарем та пройти профілактичний огляд. На основі них – спеціаліст зможе чітко визначити дефіцит вітамінів та компонентів у вашому організмі. А далі призначити саме, то, що потрібно.