
Кожному українцю по 6500 від Дональда Трампа – це чергова афера від шахраїв. Аферисти вигадують все нові і нові схеми. Вони в курсі всіх останніх політичних та військових тенденцій, тож ладні грати на емоціях, щоб залишити жертву без копійки. Тож як не потрапити на гачок аферистів – розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".
Онлайн-аферисти стають дедалі винахідливішими. Щоб отримати "допомогу" від Трампа, потрібно поділитись своєю геолокацією. В Центрі протидії дезінформації повідомили, що жодних виплат від президента США не має. Головна мета шахраїв за словами експертів, в короткий термін отримати доступ до банківських карток та документів. Після чого вони зникають, або просто блокують вас.
Шахраї маскуються під виглядом міжнародних фондів та світових діячів, і активно працюють у соціальних мережах. Апелюючи до складної економічної ситуації в країні. Експерти стверджують, що справжні міжнародні фонди не пропонують гроші в соцмережах.
Щоб не стати жертвою аферистів, експерти радять перевіряти інформацію на офіційних сайтах обласних військових адміністрацій або на верифікованих сторінках благодійних фондів. В кіберполіції повідомляють, якщо ви опинилися на підозрілому ресурсі, в жодному разі не заповнюйте дані в анкетах, особливо:
- не надсилати тризначний номер на звороті банківської картки (CVV/CVC-код);
- не повідомляти пін-код від картки;
- не надавати логін пароль для входу в інтернет-банкінг;
- не розголошувати коди й одноразові паролі від банку та мобільних операторів.
Втім шахраї все частіше вигадують нові афери у соціальних мережах – відкривають збори на лікування важкохворих дітей, військових з пораненнями чи на потреби підрозділу. Для розміщення зборів шахраї найчастіше використовують Facebook. Експерти попереджають: надмірно емоційний текст і нереалістичні зображення – тривожний сигнал.
В Україні за шахрайські дії передбачений штраф від 85 тисяч гривень або ув’язнення до 8 років з конфіскацією майна.