Страховка під час війни: як це працює і скільки коштує
Усі новини
Страховка під час війни: як це працює і скільки коштує

Українці можуть застрахувати від ризиків війни власне життя, майно та авто. Як це зробити? Що пропонують страхові компанії? Скільки це коштує і на яку компенсацію  варто розраховувати? Про це розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".

Поки війна триває, українці шукають способи як захистити себе, свої домівки та автівки від війни. Одним із таких механізмів є страхування від ризиків війни, особливо доречним такий запит став після початку повномасштабного вторгнення. А страхові компанії почали адаптуватися до нових реалій і розробляти продукти, що враховують загрози війни, ракетні та дронові атаки.

Застрахувати квартиру, будинок, автівку і навіть життя – такі запити сьогодні стають все більш актуальними, і якщо раніше війна вважалася "форс-мажором", то тепер страхові компанії –  до своїх послуг таки включили опцію “від ризиків війни”. 

Отримати компенсацію за пошкоджене майно через війну тепер можна або за державною програмою "єВідновлення", або від приватних страхових компаній. Останні пропонують поліси, що покривають пошкодження або знищення майна уламками дронів чи ракети. Проте там є певні умови.

Серед нюансів – вам не дадуть таку страховку на прифронтових територіях або погодять, але набагато дорожче. Ще можна застрахувати автівку від прильотів.

Застрахувати можна і власне життя. Зараз це популярний кейс серед українців. Варіантів – два. Обрати класичне медичне страхування та додати до нього пункт “від ризиків війни” або ж купити поліс “страхування життя”. Чим важча травма, тим більший відсоток відшкодування. У разі смерті людини або 1-ї групи інвалідності, страхова покриє 100%.

"Страхування життя – це означає, що людина може придбати для себе, своїх рідних – поліс, який гарантує виплату певної страхової суми, яку людина обирає, саме по ризиках – смерть, інвалідність або травмування. Медичне страхування – це організація допомоги медичному закладу з оплатою безпосередньо закладу витрат за лікування застрахованої особи, страхова компанія виплачує ці витрати", – сказала начальник Департаменту продажів в страхові компанії Марина Зварич.

Вартість страхового полісу залежить від наповнення програми та регіону. В середньому, за медичне страхування з сумою покриття в 300 тисяч гривень доведеться заплатити від 12 тисяч гривень на рік, а от за договір страхування від нещасних випадків – від 2-х тисяч. При цьому сума компенсації може бути від 200 тисяч гривень і до мільйона.

Якщо ви вирішили застрахувати себе, майно чи автівку алгоритм дій наступний: треба обрати страхову компанію, визначитися з пакетом та його умовами й обов’язково додати пункт страхування від ризиків війни, а вже далі встановити ліміт відповідальності. Тобто страхову суму. У разі травмування чи пошкодження майна – страховій потрібно надати фото наслідків та документ про зафіксований злочин з поліції. А далі чекати на компенсацію.