Вибиті вікна від ударної хвилі: найефективніші методи захисту, які використовують українці під час війни
Усі новини
Вибиті вікна від ударної хвилі: найефективніші методи захисту, які використовують українці під час війни

Війна змусила українців вигадувати різноманітні методи захисту від уламків скла. Наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+" зібрали найпоширеніші лайфхаки. І, звичайно, ж розпитали про їх ефективність у експертів.

Уламки від вибуху не менш смертоносна зброя, за сам снаряд. Вони можуть і покалічити, і вбити. Тож як мінімізувати наслідки ударної хвилі та убезпечити себе від розльоту скла?

Під час вибуху напівзаповнені пляшки стримують частину потоку повітря і вібрацій. Скло тріскається мінімально, запевняє користувач. Не хочете клеїти пляшки — беріть у руки скотч. Такий метод дієвий, але ним треба заклеювати всю поверхню вікна. А ще краще використовувати тонувальну плівку для автівок, бо вона наноситься одразу на все скло, кажуть експерти. Або ж – зупиніть вибір на бронеплівці. Її, зазвичай, як кажуть експерти, використовують банки. Але від початку війни – попит на цей товар зріс й серед українців. 

"Після вибуху скло розлітається на шматки, але плівка не дає зробити цей розльот по всьому приміщенню, тобто воно все скло залишається на плівці. Якщо вибух достатньо сильний, коли виноситься все вікно, то випадає склопакет на підлогу, але шматків скла немає по всій по всьому приміщенню”, – директор компанії з продажу і поклейки бронеплівки Сергій Лопатенко.

Така плівка має три різновиди за товщиною. Від 100 до 300 мікронів. Для будинків та квартир експерти радять брати – 200 мікронів. Поклеїти її можна самостійно. Спочатку треба зняти всі штапики крім верхнього, очистити скло водою з миючим розчином і знову добре намочити його. Далі знімаємо захисний шар, цей же засіб розпилюємо на плівку і приклеюємо. Вартість бронеплівки стартує від 250 до 400 гривень за квадратний метр.

"Якщо виходити, що одне вікно в середньому 700 на 1,20, то це десь біля одного квадратного метра. Вважайте у вас на кухні два скла, два квадрати. У спальні два, наприклад. І в гостинній там чотири. Тобто десь вісім квадратних метрів. Візьмемо по 250 гривень. Це 2 тисячі гривень все", – додав Лопатенко.

Ще один із лайфхаків захисту – залишати вікна на провітрювані. І це справді працює, кажуть майстри. Влітку такий метод зручний. А от взимку – ні. Тому люди почали просто барикадувати вікна пляшками та книгами. Всі ці методи можна застосовувати на практиці. Бажано, не ставити ліжко біля вікна і не сидіти біля нього.

Але все ж таки, під час повітряної тривоги краще йти до укриття. Вікна можна полагодити або поставити нові. А от зі здоров’ям так не вийде. Тож бережіть себе і не нехтуйте безпекою.